Wydział Zarządzania i Dowodzenia AON

październik 2014
pwścpsn

Licznik odwiedzin

mod_jvcounter mod_jvcounter mod_jvcounter mod_jvcounter mod_jvcounter mod_jvcounter mod_jvcounter
1916

54.87.171.77

Współpraca wojskowo-cywilna

Studia podyplomowe: Współpraca wojskowo-cywilna

Organizator  Wydział Zarządzania i Dowodzenia AON
Opiekun programowy: ppłk dr Leszek Elak
Informacje szczegółowe: tel. (6)813681/ e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Charakterystyka
Studia przeznaczone jest dla osób z wykształceniem wyższym.
Celem studiów jest
Celem kształcenia na Niestacjonarnych Podyplomowych Studiach Współpracy wojskowo - cywilnej  jest pogłębienie wiedzy o planowaniu i organizowaniu działań w środowisku cywilno – wojskowym, kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów zarządzania cywilnymi i wojskowymi organizacjami w trakcie wspólnej realizacji zadań w działaniach na  rzecz pokoju pod auspicjami organizacji międzynarodowych np.: ONZ, UE, NATO, OBWE.

Program modułowy:
Moduł 1. Globalne uwarunkowania bezpieczeństwa RP w XXI wieku (wykłady, ćwiczenia 18 godzin).
Moduł 2. Organizacja zespołów (wykłady, ćwiczenia 18 godzin).
Moduł 3. Zarządzanie projektami (wykłady, ćwiczenia 18 godzin).
Moduł 4. Środowisko prowadzenia operacji reagowania kryzysowego (wykłady, ćwiczenia 18 godzin).
Moduł 5. Planowanie i organizowanie operacji wielonarodowych (wykłady, ćwiczenia 18 godzin).
Moduł 6. Operacje wielonarodowe (wykłady, ćwiczenia 18 godzin).
Moduł 7. Kryzys i sytuacja kryzysowa w stosunkach międzynarodowych (wykłady, ćwiczenia 16 godzin).
Moduł 8. Współpraca cywilno – wojskowa w operacjach reagowania kryzysowego (wykłady, ćwiczenia 16 godzin).
Moduł 9. Logistyczno – ekonomiczne aspekty operacji reagowania kryzysowego (wykłady, ćwiczenia 16 godzin).
Moduł 10. Organizacje międzynarodowe w działaniach na rzecz pokoju (wykłady, ćwiczenia 16 godzin).
Moduł 11. Negocjacje (wykłady, ćwiczenia 16 godzin).

Czas trwania  2 semestry
Zasady naboru  Dla absolwentów wyższych uczelni (po I stopniu), według kolejności zgłoszeń
Termin zgłoszeń Do 30 września
Opłaty – według zarządzenia Rektora na dany rok akademicki

Dodatkowe informacje
Program Niestacjonarnych Podyplomowych Studiów Dowodzenia w Organizacjach Wielonarodowych obejmuje 200 godzin i jest realizowany w dwóch semestrach. W każdym semestrze odbywa się sześć dwudniowych sesji (zjazdów). Zajęcia odbywają się według ustalonego programu i rozkładów zajęć, w soboty – 10 godzin lekcyjnych, od 08.30 do 17.10, w niedzielę – 8 godzin lekcyjnych, od 08.30 do 15.30.  Każdy blok tematyczny jest przyporządkowany do katedry lub zakładu, którego zadaniem jest koordynacja zajęć, przygotowanie materiałów i w efekcie ich przeprowadzenie. Istotą studiów jest indywidualne przygotowanie się studentów w okresie pomiędzy zjazdami na podstawie materiałów teoretycznych umieszczonych w Internecie i zalecanej literaturze wraz z zaliczeniem  części teoretycznej w formie kształcenia na odległość -  ADL.